Мастопатія
Мастопатія – поширене захворювання. Чим лікувати?
Жіночий організм – складна система, де можуть виникати різні неполадки. За порушення гормонального балансу часто виникає захворювання молочних залоз – мастопатія. Проявляється вона розростанням тканин молочної залози (сполучної або залозистої), утворюються доброякісні кісти.
Симптомами цього захворювання є болючість грудей, відчуття розпирання, печіння. Біль посилюється з початку менструального циклу, але може не залежати від цього. Якщо промацати груди відчуваються ущільнення тканин грудей, вузлики. Можливі виділення із сосків (прозорі чи молочного кольору).
Мастопатія виникає через різні причини, в основному це порушення гормонального балансу в організмі, а саме підвищена кількість пролактину, що регулює кількість статевих гормонів. Так, саме захворювання іноді виникає через травми молочної залози, тривалі стреси, зміни у щитовидній залозі, при захворюваннях печінки.
Кожній жінці рекомендується регулярно проводити самообстеження грудей і якщо виявлено симптоми захворювання (болючість, виділення, вузлики) вчасно звертатися до лікаря по лікування.
Склад
Мастодинон – німецький рослинний препарат
Порівняння форм препарату
Обирайте зручну форму: таблетки або краплі
Закажи online
Часті питання щодо препарату Мастодинон®
Показання до застосування натурального рослинного препарату Мастодинон® виробництва німецької фірми Bionorica SE — фіброзно-кістозна мастопатія, мастодинія (набряклість, нагрубання, болючість молочних залоз), психічна лабільність та інші симптоми передменструального синдрому, порушення менструального циклу, латентна гіперпролактинемія, непліддя. Препарат вільно продається в українських аптеках. Щоб його купити, рецепт не потрібен.
Формула препарату унікальна та запатентована. Основний компонент – сухий нативний екстракт плодів прутняка звичайного/вітексу священного (BNO 1095). Завдяки технологіям фітонірингу вміст діючих речовин постійний і достатній для гарантованого настання терапевтичних ефектів. У препараті також присутні грудошник гіркий, півник різнокольоровий, тигрова лілія, стеблелист василистникоподібний, цикламен європейський.
Терапевтичні ефекти обумовлені діючими речовинами рослинних компонентів. Прутняк пригнічує секрецію пролактину, м'яко коригуючи баланс статевих гормонів. Півник і стеблелист купірують або полегшують біль у молочних залозах, мігрень, менструальні болючі відчуття. Грудошник, лілія та цикламен заспокоюють нерви та знижують рівень запальних процесів. Усі рослини разом сприяють нормалізації менструального циклу.
У лікувальному впливі крапель та таблеток препарату Мастодинон різниці немає. Склад їх компонентів ідентичний. Дозування діючих речовин 1 таблетки відповідає 30 краплям. У допоміжних речовинах таблеток є лактоза, тому вони не підходять жінкам із лактазною недостатністю, а присутність у краплях етанолу 53% vol. і м'ятної олії робить їх непідходящими для тих, хто має залежність від алкоголю, ураження печінки, епілепсію, алергію на м'яту.
Починати лікування можна будь-якого дня менструального циклу. Одна таблетка (або 30 крапель) приймається 2 рази на день без прив'язки до їжі. Краще це робити вранці та ввечері, в один і той же час. Таблетка проковтується без розжовування, і запивається невеликою кількістю води. Краплі капають на столову ложку води/соку, попередньо збовтавши флакон. Мінімальний термін лікування препаратом Мастодинон – 3 місяці. Перші терапевтичні ефекти виявляться через 6 тижнів.
На початку лікування можливе тимчасове загострення симптомів. Побічні прояви препарату Мастодинон виникають нечасто. Це головний біль, запаморочення, дискомфорт/біль у шлунку, нудота, акне, збій менструального циклу. Можливі алергічні реакції: утруднення дихання та проковтування, набряклість обличчя, почервоніння та свербіж шкіри, кропив'янка. При виникненні побічних ефектів прийом препарату слід припинити та звернутися до гінеколога.
Усі діючі компоненти препарату Мастодинон не належать до гормонів, і є натуральними екстрактами лікарських рослин. Корекція балансу статевих гормонів відбувається за рахунок циклічних дитерпенів прутняка звичайного. Вони пригнічують гіпоталамус і гіпофіз, який виробляє пролактин. Зниження рівня цього гормону нормалізує співвідношення естрогену та прогестерону, що купірує біль у молочних залозах та симптоми ПМС.